    YAGEO CC1210KKX7R6BB106
    Part No.:
    CC1210KKX7R6BB106
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210KKX7R6BB106.pdf
    Description:
    CAP CER 10UF 10V X7R 1210
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210KKX7R6BB106 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210KKX7R6BB106 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210KKX7R6BB106?
    Image CC1210KKX7R6BB106
    Part Number CC1210KKX7R6BB106
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)