    YAGEO CC1210KKX7R0BB223
    Part No.:
    CC1210KKX7R0BB223
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210KKX7R0BB223.pdf
    Description:
    CAP CER 0.022UF 100V X7R 1210
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210KKX7R0BB223 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210KKX7R0BB223 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210KKX7R0BB223?
    Image CC1210KKX7R0BB223
    Part Number CC1210KKX7R0BB223
    Product Status Active
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)