    YAGEO CC1210KKX5R8BB475
    Part No.:
    CC1210KKX5R8BB475
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210KKX5R8BB475.pdf
    Description:
    CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X5R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.083" (2.10mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210KKX5R8BB475 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210KKX5R8BB475 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210KKX5R8BB475?
    Image CC1210KKX5R8BB475
    Part Number CC1210KKX5R8BB475
    Product Status Active
    Capacitance 4.7 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)