    YAGEO CC1210JKNPODBN101
    Part No.:
    CC1210JKNPODBN101
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210JKNPODBN101.pdf
    Description:
    CAP CER 100PF 2KV C0G/NPO 1210
    Capacitance:
    100 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    2000V (2kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210JKNPODBN101 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210JKNPODBN101 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210JKNPODBN101?
    Image CC1210JKNPODBN101
    Part Number CC1210JKNPODBN101
    Product Status Active
    Capacitance 100 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)