    YAGEO CC1210JKNPOBBN152
    Part No.:
    CC1210JKNPOBBN152
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210JKNPOBBN152.pdf
    Description:
    CAP CER 1500PF 500V C0G/NPO 1210
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    500V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210JKNPOBBN152 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210JKNPOBBN152 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210JKNPOBBN152?
    Image CC1210JKNPOBBN152
    Part Number CC1210JKNPOBBN152
    Product Status Active
    Capacitance 1500 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)