    YAGEO CC1210JKNPO9BN472
    Part No.:
    CC1210JKNPO9BN472
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1210JKNPO9BN472.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 50V C0G/NPO 1210
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.045" (1.15mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1210JKNPO9BN472 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1210JKNPO9BN472 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1210JKNPO9BN472?
    Image CC1210JKNPO9BN472
    Part Number CC1210JKNPO9BN472
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.045" (1.15mm)