    YAGEO CC1206ZRY5V9BB105
    Part No.:
    CC1206ZRY5V9BB105
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206ZRY5V9BB105.pdf
    Description:
    CAP CER 1UF 50V Y5V 1206
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206ZRY5V9BB105 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206ZRY5V9BB105 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206ZRY5V9BB105?
    Image CC1206ZRY5V9BB105
    Part Number CC1206ZRY5V9BB105
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)