    YAGEO CC1206KRNPO9BN470
    Part No.:
    CC1206KRNPO9BN470
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206KRNPO9BN470.pdf
    Description:
    CAP CER 47PF 50V C0G/NPO 1206
    Capacitance:
    47 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206KRNPO9BN470 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206KRNPO9BN470 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206KRNPO9BN470?
    Image CC1206KRNPO9BN470
    Part Number CC1206KRNPO9BN470
    Product Status Active
    Capacitance 47 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)