    YAGEO CC1206KKX7RZBB221
    Part No.:
    CC1206KKX7RZBB221
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206KKX7RZBB221.pdf
    Description:
    CAP CER 220PF 630V X7R 1206
    Capacitance:
    220 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    630V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206KKX7RZBB221 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206KKX7RZBB221 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206KKX7RZBB221?
    Image CC1206KKX7RZBB221
    Part Number CC1206KKX7RZBB221
    Product Status Active
    Capacitance 220 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)