    YAGEO CC1206KKX5R9BB225
    Part No.:
    CC1206KKX5R9BB225
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206KKX5R9BB225.pdf
    Description:
    CAP CER 2.2UF 50V X5R 1206
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X5R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206KKX5R9BB225 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206KKX5R9BB225 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206KKX5R9BB225?
    Image CC1206KKX5R9BB225
    Part Number CC1206KKX5R9BB225
    Product Status Active
    Capacitance 2.2 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)