    YAGEO CC1206KKX5R5BB106
    Part No.:
    CC1206KKX5R5BB106
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206KKX5R5BB106.pdf
    Description:
    CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
    Capacitance:
    10 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    6.3V
    Temperature Coefficient:
    X5R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206KKX5R5BB106 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206KKX5R5BB106 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206KKX5R5BB106?
    Image CC1206KKX5R5BB106
    Part Number CC1206KKX5R5BB106
    Product Status Active
    Capacitance 10 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 6.3V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)