    YAGEO CC1206KFX7RBBB153
    Part No.:
    CC1206KFX7RBBB153
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206KFX7RBBB153.pdf
    Description:
    CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206
    Capacitance:
    0.015 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    500V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206KFX7RBBB153 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206KFX7RBBB153 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206KFX7RBBB153?
    Image CC1206KFX7RBBB153
    Part Number CC1206KFX7RBBB153
    Product Status Active
    Capacitance 0.015 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)