    YAGEO CC1206KFX7RBBB102
    Part No.:
    CC1206KFX7RBBB102
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206KFX7RBBB102.pdf
    Description:
    CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    500V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206KFX7RBBB102 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206KFX7RBBB102 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206KFX7RBBB102?
    Image CC1206KFX7RBBB102
    Part Number CC1206KFX7RBBB102
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)