    YAGEO CC1206JRX7R0BB472
    Part No.:
    CC1206JRX7R0BB472
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206JRX7R0BB472.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 100V X7R 1206
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206JRX7R0BB472 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206JRX7R0BB472 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206JRX7R0BB472?
    Image CC1206JRX7R0BB472
    Part Number CC1206JRX7R0BB472
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)