    YAGEO CC1206JRNPOABN220
    Part No.:
    CC1206JRNPOABN220
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206JRNPOABN220.pdf
    Description:
    CAP CER 22PF 200V C0G/NPO 1206
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206JRNPOABN220 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206JRNPOABN220 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206JRNPOABN220?
    Image CC1206JRNPOABN220
    Part Number CC1206JRNPOABN220
    Product Status Active
    Capacitance 22 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)