    YAGEO CC1206JRNPO0BN180
    Part No.:
    CC1206JRNPO0BN180
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC1206JRNPO0BN180.pdf
    Description:
    CAP CER 18PF 100V C0G/NPO 1206
    Capacitance:
    18 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC1206JRNPO0BN180 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC1206JRNPO0BN180 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC1206JRNPO0BN180?
    Image CC1206JRNPO0BN180
    Part Number CC1206JRNPO0BN180
    Product Status Active
    Capacitance 18 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)