    YAGEO CC0805ZRY5V8BB474
    Part No.:
    CC0805ZRY5V8BB474
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805ZRY5V8BB474.pdf
    Description:
    CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805ZRY5V8BB474 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805ZRY5V8BB474 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805ZRY5V8BB474?
    Image CC0805ZRY5V8BB474
    Part Number CC0805ZRY5V8BB474
    Product Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)