CC0805ZRY5V7BB684.pdf
CC0805ZRY5V7BB684.pdf
| Image |  |
| Part Number | CC0805ZRY5V7BB684 |
| Manufacturer | YAGEO |
| Series | CC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Tolerance | -20%, +80% |
| Voltage - Rated | 16V |
| Temperature Coefficient | Y5V (F) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Features | - |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |