    YAGEO CC0805ZRY5V7BB155
    Part No.:
    CC0805ZRY5V7BB155
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805ZRY5V7BB155.pdf
    Description:
    CAP CER 1.5UF 16V Y5V 0805
    Capacitance:
    1.5 µF
    Tolerance:
    -20%, +80%
    Voltage - Rated:
    16V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805ZRY5V7BB155 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805ZRY5V7BB155 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805ZRY5V7BB155?
    Image CC0805ZRY5V7BB155
    Part Number CC0805ZRY5V7BB155
    Product Status Active
    Capacitance 1.5 µF
    Tolerance -20%, +80%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)