    YAGEO CC0805MKX6S6BB226
    Part No.:
    CC0805MKX6S6BB226
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805MKX6S6BB226.pdf
    Description:
    CAP CER 22UF 10V X6S 0805
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10V
    Temperature Coefficient:
    X6S
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805MKX6S6BB226 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805MKX6S6BB226 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805MKX6S6BB226?
    Image CC0805MKX6S6BB226
    Part Number CC0805MKX6S6BB226
    Product Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X6S
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)