    YAGEO CC0805KRNPO0BN101
    Part No.:
    CC0805KRNPO0BN101
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805KRNPO0BN101.pdf
    Description:
    CAP CER 100PF 100V C0G/NPO 0805
    Capacitance:
    100 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805KRNPO0BN101 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805KRNPO0BN101 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805KRNPO0BN101?
    Image CC0805KRNPO0BN101
    Part Number CC0805KRNPO0BN101
    Product Status Active
    Capacitance 100 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)