    YAGEO CC0805KKX7R8BB684
    Part No.:
    CC0805KKX7R8BB684
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805KKX7R8BB684.pdf
    Description:
    CAP CER 0.68UF 25V X7R 0805
    Capacitance:
    0.68 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805KKX7R8BB684 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805KKX7R8BB684 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805KKX7R8BB684?
    Image CC0805KKX7R8BB684
    Part Number CC0805KKX7R8BB684
    Product Status Active
    Capacitance 0.68 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)