    YAGEO CC0805JRX7R9BB182
    Part No.:
    CC0805JRX7R9BB182
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRX7R9BB182.pdf
    Description:
    CAP CER 1800PF 50V X7R 0805
    Capacitance:
    1800 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRX7R9BB182 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRX7R9BB182 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRX7R9BB182?
    Image CC0805JRX7R9BB182
    Part Number CC0805JRX7R9BB182
    Product Status Active
    Capacitance 1800 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)