    YAGEO CC0805JRX7R8BB223
    Part No.:
    CC0805JRX7R8BB223
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRX7R8BB223.pdf
    Description:
    CAP CER 0.022UF 25V X7R 0805
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRX7R8BB223 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRX7R8BB223 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRX7R8BB223?
    Image CC0805JRX7R8BB223
    Part Number CC0805JRX7R8BB223
    Product Status Active
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)