    YAGEO CC0805JRNPOZBN820
    Part No.:
    CC0805JRNPOZBN820
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRNPOZBN820.pdf
    Description:
    CAP CER 82PF 630V C0G/NP0 0805
    Capacitance:
    82 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    630V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRNPOZBN820 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRNPOZBN820 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRNPOZBN820?
    Image CC0805JRNPOZBN820
    Part Number CC0805JRNPOZBN820
    Product Status Active
    Capacitance 82 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)