    YAGEO CC0805JRNPOYBN180
    Part No.:
    CC0805JRNPOYBN180
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRNPOYBN180.pdf
    Description:
    CAP CER 18PF 250V C0G/NPO 0805
    Capacitance:
    18 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    250V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRNPOYBN180 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRNPOYBN180 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRNPOYBN180?
    Image CC0805JRNPOYBN180
    Part Number CC0805JRNPOYBN180
    Product Status Active
    Capacitance 18 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)