    YAGEO CC0805JRNPOBBN391
    Part No.:
    CC0805JRNPOBBN391
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRNPOBBN391.pdf
    Description:
    CAP CER 390PF 500V C0G/NPO 0805
    Capacitance:
    390 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    500V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRNPOBBN391 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRNPOBBN391 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRNPOBBN391?
    Image CC0805JRNPOBBN391
    Part Number CC0805JRNPOBBN391
    Product Status Active
    Capacitance 390 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)