    YAGEO CC0805JRNPOBBN390
    Part No.:
    CC0805JRNPOBBN390
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRNPOBBN390.pdf
    Description:
    CAP CER 39PF 500V C0G/NPO 0805
    Capacitance:
    39 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    500V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRNPOBBN390 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRNPOBBN390 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRNPOBBN390?
    Image CC0805JRNPOBBN390
    Part Number CC0805JRNPOBBN390
    Product Status Active
    Capacitance 39 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)