    YAGEO CC0805JRNPOBBN270
    Part No.:
    CC0805JRNPOBBN270
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRNPOBBN270.pdf
    Description:
    CAP CER 27PF 500V C0G/NPO 0805
    Capacitance:
    27 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    500V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRNPOBBN270 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRNPOBBN270 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRNPOBBN270?
    Image CC0805JRNPOBBN270
    Part Number CC0805JRNPOBBN270
    Product Status Active
    Capacitance 27 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)