    YAGEO CC0805JRNPOBBN121
    Part No.:
    CC0805JRNPOBBN121
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRNPOBBN121.pdf
    Description:
    CAP CER 120PF 500V C0G/NPO 0805
    Capacitance:
    120 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    500V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRNPOBBN121 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRNPOBBN121 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRNPOBBN121?
    Image CC0805JRNPOBBN121
    Part Number CC0805JRNPOBBN121
    Product Status Active
    Capacitance 120 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)