    YAGEO CC0805JRNPO0BN300
    Part No.:
    CC0805JRNPO0BN300
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JRNPO0BN300.pdf
    Description:
    CAP CER 30PF 100V C0G/NP0 0805
    Capacitance:
    30 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JRNPO0BN300 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JRNPO0BN300 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JRNPO0BN300?
    Image CC0805JRNPO0BN300
    Part Number CC0805JRNPO0BN300
    Product Status Active
    Capacitance 30 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)