    YAGEO CC0805JKNPO7BN103
    Part No.:
    CC0805JKNPO7BN103
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0805JKNPO7BN103.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 16V C0G/NPO 0805
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    16V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0805JKNPO7BN103 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0805JKNPO7BN103 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0805JKNPO7BN103?
    Image CC0805JKNPO7BN103
    Part Number CC0805JKNPO7BN103
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)