    YAGEO CC0603KRX7RYBB222
    Part No.:
    CC0603KRX7RYBB222
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603KRX7RYBB222.pdf
    Description:
    CAP CER 2200PF 250V X7R 0603
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    250V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0603KRX7RYBB222 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603KRX7RYBB222 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603KRX7RYBB222?
    Image CC0603KRX7RYBB222
    Part Number CC0603KRX7RYBB222
    Product Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)