    YAGEO CC0603KRX7RABB472
    Part No.:
    CC0603KRX7RABB472
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603KRX7RABB472.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0603KRX7RABB472 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603KRX7RABB472 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603KRX7RABB472?
    Image CC0603KRX7RABB472
    Part Number CC0603KRX7RABB472
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)