    YAGEO CC0603KRX7R0BB152
    Part No.:
    CC0603KRX7R0BB152
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603KRX7R0BB152.pdf
    Description:
    CAP CER 1500PF 100V X7R 0603
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0603KRX7R0BB152 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603KRX7R0BB152 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603KRX7R0BB152?
    Image CC0603KRX7R0BB152
    Part Number CC0603KRX7R0BB152
    Product Status Active
    Capacitance 1500 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)