    YAGEO CC0603KRX5R8BB334
    Part No.:
    CC0603KRX5R8BB334
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603KRX5R8BB334.pdf
    Description:
    CAP CER 0.33UF 25V X5R 0603
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X5R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0603KRX5R8BB334 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603KRX5R8BB334 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603KRX5R8BB334?
    Image CC0603KRX5R8BB334
    Part Number CC0603KRX5R8BB334
    Product Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)