    YAGEO CC0603KRNPO9BN151
    Part No.:
    CC0603KRNPO9BN151
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603KRNPO9BN151.pdf
    Description:
    CAP CER 150PF 50V C0G/NPO 0603
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0603KRNPO9BN151 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603KRNPO9BN151 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603KRNPO9BN151?
    Image CC0603KRNPO9BN151
    Part Number CC0603KRNPO9BN151
    Product Status Active
    Capacitance 150 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)