    YAGEO CC0603JRNPO8BN472
    Part No.:
    CC0603JRNPO8BN472
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603JRNPO8BN472.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0603
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0603JRNPO8BN472 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603JRNPO8BN472 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603JRNPO8BN472?
    Image CC0603JRNPO8BN472
    Part Number CC0603JRNPO8BN472
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)