    YAGEO CC0603JRNPO6BN101
    Part No.:
    CC0603JRNPO6BN101
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603JRNPO6BN101.pdf
    Description:
    CAP CER 100PF 10V C0G/NPO 0603
    Capacitance:
    100 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    10V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0603JRNPO6BN101 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603JRNPO6BN101 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603JRNPO6BN101?
    Image CC0603JRNPO6BN101
    Part Number CC0603JRNPO6BN101
    Product Status Active
    Capacitance 100 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)