    YAGEO CC0603DRNPO9BN6R2
    Part No.:
    CC0603DRNPO9BN6R2
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603DRNPO9BN6R2.pdf
    Description:
    CAP CER 6.2PF 50V C0G/NPO 0603
    Capacitance:
    6.2 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0603DRNPO9BN6R2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603DRNPO9BN6R2 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603DRNPO9BN6R2?
    Image CC0603DRNPO9BN6R2
    Part Number CC0603DRNPO9BN6R2
    Product Status Active
    Capacitance 6.2 pF
    Tolerance ±0.5pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)