    YAGEO CC0603CRNPO0BN8R2
    Part No.:
    CC0603CRNPO0BN8R2
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0603CRNPO0BN8R2.pdf
    Description:
    CAP CER 8.2PF 100V C0G/NPO 0603
    Manufacturer:
    YAGEO
    Series:
    CC
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    8.2 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Datasheet:
    1. How to order CC0603CRNPO0BN8R2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0603CRNPO0BN8R2 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0603CRNPO0BN8R2?
    Image CC0603CRNPO0BN8R2
    Part Number CC0603CRNPO0BN8R2
    Manufacturer YAGEO
    Series CC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 8.2 pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)