    YAGEO CC0402GRNPO9BN391
    Part No.:
    CC0402GRNPO9BN391
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0402GRNPO9BN391.pdf
    Description:
    CAP CER 390PF 50V C0G/NPO 0402
    Capacitance:
    390 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0402GRNPO9BN391 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0402GRNPO9BN391 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0402GRNPO9BN391?
    Image CC0402GRNPO9BN391
    Part Number CC0402GRNPO9BN391
    Product Status Active
    Capacitance 390 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)