    YAGEO CC0201MRX6S6BB224
    Part No.:
    CC0201MRX6S6BB224
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0201MRX6S6BB224.pdf
    Description:
    CAP CER 0.22UF 10V X6S 0201
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0201MRX6S6BB224 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0201MRX6S6BB224 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0201MRX6S6BB224?
    Image CC0201MRX6S6BB224
    Part Number CC0201MRX6S6BB224
    Product Status Active
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X6S
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)