    YAGEO CC0201KRX6S8BB104
    Part No.:
    CC0201KRX6S8BB104
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0201KRX6S8BB104.pdf
    Description:
    CAP CER 0.1UF 25V X6S 0201
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0201KRX6S8BB104 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0201KRX6S8BB104 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0201KRX6S8BB104?
    Image CC0201KRX6S8BB104
    Part Number CC0201KRX6S8BB104
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X6S
    Operating Temperature -55°C ~ 105°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)