    YAGEO CC0201KRX5R6BB473
    Part No.:
    CC0201KRX5R6BB473
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0201KRX5R6BB473.pdf
    Description:
    CAP CER 0.047UF 10V X5R 0201
    Capacitance:
    0.047 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10V
    Temperature Coefficient:
    X5R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0201KRX5R6BB473 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0201KRX5R6BB473 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0201KRX5R6BB473?
    Image CC0201KRX5R6BB473
    Part Number CC0201KRX5R6BB473
    Product Status Active
    Capacitance 0.047 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)