    YAGEO CC0201JRNPO8BN270
    Part No.:
    CC0201JRNPO8BN270
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0201JRNPO8BN270.pdf
    Description:
    CAP CER 27PF 25V C0G/NPO 0201
    Capacitance:
    27 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0201JRNPO8BN270 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0201JRNPO8BN270 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0201JRNPO8BN270?
    Image CC0201JRNPO8BN270
    Part Number CC0201JRNPO8BN270
    Product Status Active
    Capacitance 27 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)