    YAGEO CC0201CRNPO8BN3R3
    Part No.:
    CC0201CRNPO8BN3R3
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0201CRNPO8BN3R3.pdf
    Description:
    CAP CER 3.3PF 25V C0G/NPO 0201
    Capacitance:
    3.3 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0201CRNPO8BN3R3 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0201CRNPO8BN3R3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0201CRNPO8BN3R3?
    Image CC0201CRNPO8BN3R3
    Part Number CC0201CRNPO8BN3R3
    Product Status Active
    Capacitance 3.3 pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)