    YAGEO CC0201BRNPO9BN2R7
    Part No.:
    CC0201BRNPO9BN2R7
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC0201BRNPO9BN2R7.pdf
    Description:
    CAP CER 2.7PF 50V C0G/NPO 0201
    Capacitance:
    2.7 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC0201BRNPO9BN2R7 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC0201BRNPO9BN2R7 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC0201BRNPO9BN2R7?
    Image CC0201BRNPO9BN2R7
    Part Number CC0201BRNPO9BN2R7
    Product Status Active
    Capacitance 2.7 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)