    YAGEO AC1210KKX7R9BB104
    Part No.:
    AC1210KKX7R9BB104
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAC1210KKX7R9BB104.pdf
    Description:
    CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Datasheet:
    1. How to order AC1210KKX7R9BB104 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AC1210KKX7R9BB104 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AC1210KKX7R9BB104?
    Image AC1210KKX7R9BB104
    Part Number AC1210KKX7R9BB104
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)