    YAGEO 470KH10-TR
    Part No.:
    470KH10-TR
    Manufacturer:
    YAGEO
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 10mm
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED470KH10-TR.pdf
    Description:
    VARISTOR 47V 500A DISC 10MM
    Manufacturer:
    YAGEO
    Package / Case:
    Disc 10mm
    Series:
    10H
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    30 V
    Maximum DC Volts:
    38 V
    Varistor Voltage (Min):
    42 V
    Varistor Voltage (Typ):
    47 V
    Varistor Voltage (Max):
    52 V
    Current - Surge:
    500 A
    Energy:
    5.5J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    2100 pF @ 1 kHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 140°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Datasheet:
    1. How to order 470KH10-TR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 470KH10-TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 470KH10-TR?
    Image 470KH10-OTR 470KH10-FTR 470KH10-TR 470KH10-OTB 470KH10-FTB
    Part Number 470KH10-OTR 470KH10-FTR 470KH10-TR 470KH10-OTB 470KH10-FTB
    Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
    Package / Case Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm
    Series 10H 10H 10H 10H 10H
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Maximum AC Volts 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
    Maximum DC Volts 38 V 38 V 38 V 38 V 38 V
    Varistor Voltage (Min) 42 V 42 V 42 V 42 V 42 V
    Varistor Voltage (Typ) 47 V 47 V 47 V 47 V 47 V
    Varistor Voltage (Max) 52 V 52 V 52 V 52 V 52 V
    Current - Surge 500 A 500 A 500 A 500 A 500 A
    Energy 5.5J 5.5J 5.5J 5.5J 5.5J
    Number of Circuits 1 1 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 2100 pF @ 1 kHz 2100 pF @ 1 kHz 2100 pF @ 1 kHz 2100 pF @ 1 kHz 2100 pF @ 1 kHz